ورود

سوالات متداول شما در مشاوره :

🔸🔹سوال کاربر عزیز🔹🔸

 

با سلام و خسته نباشید

پسرم کلاس هشتم هست و کمی باهاش مشکل تحصیلی داریم با اینکه بچه باهوشی هست و دوران ابتدایی شاگرد اول بود حالا دو سالی هست کمی افت کرده و با اینکه درسها را خوب می خوانیم ولی در جلسه امتحان ظاهرا استرس می گیرد و نتیجه اش خوب نمی شود. می خواستم از مشاور شما خواهش کنم در مورد مسایل تحصیلی بچه ها راهنمایی ام کنند .

 

🔹🔻پاسخ مشاور :🔻🔹

 

همراه خوب فراسوی بی نهایت سلام

دوست خوبم قبل از پاسخگویی سوالی از شما دارم آیا این مشکلی که مطرح کردید دغدغه شماست یا پسرتان هم این مشکل را دارد؟ مادر عزیز به فرزندتان اجازه دهید که هدفهایش را خود انتخاب کند بهتر است هدف هایی برای خودش در نظر بگیرد که خواست خود او باشد،زیرا موجب انگیزه،حرکت و پویایی او برای دستیابی آنها می شود، این کار بخشی از زندگی اوست.لفظ امتحان،دوران امتحان اغلب برای دانش آموزان با اضطراب ، تشویش و نگرانی و هیجانات ناخوشایند می شوند که بعضا حتی با علایم جسمی و ظاهری شدیدی همراه است و بعضا با تپش قلب،خشکی دهان،عرق کردن و ... خود را نشان می دهد ولی در هر حالت قادر است عملکرد دانش آموز را تحت تاثیر قرار دهد بطور کلی اضطراب امتحان حاصل استرس های محیطی،فشارهای روانی منفی و ضعف خود پندار دانش آموزان درباره استعداد و توانایی یادگیری آنها است که موجب عدم تمرکز، آشفتگی ذهنی،ارزیابی غلط واکنش های ناخوشایند جسمی و افت تحصیلی می شود .

شما به عنوان مادر بهتر است بجای درس خواندن صفحه به صفحه به پای فرزندان، برای مدیریت دروس کنار او باشید به او کمک کنید وقت خود را تنظیم کند،درس را خوب در کلاس یاد بگیرد و در خانه خوب تمرین کند،از تنبلی و اتلاف وقت بپرهیزد و همیشه حداکثر تلاش پسرتان را تقویت و تشویق کنید و مدتی کاری به نتیجه نداشته باشید تا استرسی که گفتید کاهش یابد.برایش توضیح دهید که شما بیشتر از نتیجه به تلاش او اهمیت می دهید و نکته نهایی اینکه انتظارتان از فرزندتان را در حد توانایی واقعی او قرار دهید همه بچه ها قرار نیست همیشه اول باشند. انتظار بالای شما وقتی روز به روز با نتیجه تلاش او هم خوانی نداشته باشد باعث سرخوردگی فرزندتان و بی انگیزگی می شود که این برای سالهای آینده تحصیلی او بسیار مضر است .

 

آمنه کاظمی

مشاور روانشناسی

 

مشاوره تحصیلی
شما می توانید سوال خود را جهت اخذ مشاوره در فرم زیر ارسال فرمائید. نوشتن ایمیل الزامی می باشد. در صورت تمایل سایر مشخصات خود را نیز تکمیل نمایید.
مشاوره
نام:
شماره تماس:
ایمیل:
سوال مشاوره ای:


مشاوره حضوری
شما می توانید جهت مشاوره حضوری با فراسوی بینهایت تماس بگیرید و یا از طریق فرم زیر تمایل خود جهت مشاوره حضوری را اعلام کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.
مشاوره
نام:
شماره تماس:
ایمیل:
سوال مشاوره ای:
فردای زیبای من... جایی ست که باید آنرا ساخت آنقدر باید بزرگ شد که جهان در زیر پایمان کوچک شود. حق ما بینهایت شدن است. "شروعی تا بینهایت شدن" به بلندای فکرت پرواز خواهی کرد.. سخت کوشی کلید موفقیت است، موفقیت های بزرگ نه با زور و قدرت ، بلکه با مداوامت و پشتکار حاصل می شود.