ورود

سوالات متداول شما در مشاوره :

🔸🔹سوال کاربر عزیز🔹🔸

 

 

با سلام

دختری 11 ساله دارم.مدتی است رفتارهای تمیزکاری و شستشو را زیاد انجام می دهد زیاد در دستشویی و حمام می ماند و هر روز از من می خواهد کیفش را بشورم. بچه بسیار منظم و دقیقی است ولی بسیار حساس است و با کوچکترین  مشکلی به گریه می افتد و استرس می گیرد.پارسال مدرسه اش را عوض کردیم نمی دانم شاید دلیل این گونه رفتارها تغییر محیط باشد ولی در هر حال نگران دخترم هستم.او همیشه استرس دارد و می ترسد من و پدرش بمیریم و او تنها بماند. لطفا مرا راهنمایی کنید .

 

🔹🔻پاسخ مشاور :🔻🔹

 

همراه عزیز فراسوی بی نهایت سلام

دوست خوبم مواردی که شما مطرح کردید حکایت از مشکلی دارد که باید با یک مصاحبه کامل تشخیص گذاری دقیق صورت بگیرد و دختر شما علایمی از افسردگی و وسواس کودکی را نشان می دهد. نمی دانم وسواس در خانواده شما وجود دارد یا خیر؟ و بسیاری سوالهای دیگر دارم تا راهنمایی دقیق تری بکنم. توصیه من به شما مراجعه به یک روانپزشک کودک و روانشاس کودک است تا تشخیص درست داده شده و درمان مناسب صورت گیرد و به هیچ وجه این اقدام فرصت را از دست ندهید. بسیاری از افراد مبتلا یه وسواس، 80 درصد در دوران کودکی علایم را نشان داده اند .

اگر تشخیص احتمالی من درست باشد درمان و درمان دارویی حتما باید اتقاق بیافتد و مطمئنا روشهایی برای برخورد درست هم به شما پیشنهاد خواهد شد چرا که تربیت،بیشتر بعنوان عامل تداوم دهنده وسواس است. دختر شما بااحتمال قوی این علایم را داشته و با تغییر مدرسه این علایم تشدید شده و خود را بیشتر نشان داده است چون وسواس حساس یه استرس بوده و در استرس ها و یا تغییرات روانی اجتماعی تشدید پیدا می کند مثل تغییر مدرسه،تغییر منزل،از دست دادن خانواده و ...

 

آمنه کاظمی

مشاور روانشناسی

مشاوره عمومی
شما می توانید سوال خود را جهت اخذ مشاوره در فرم زیر ارسال فرمائید. نوشتن ایمیل الزامی می باشد. در صورت تمایل سایر مشخصات خود را نیز تکمیل نمایید.
مشاوره
نام:
شماره تماس:
ایمیل:
سوال مشاوره ای:


مشاوره حضوری
شما می توانید جهت مشاوره حضوری با فراسوی بینهایت تماس بگیرید و یا از طریق فرم زیر تمایل خود جهت مشاوره حضوری را اعلام کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.
مشاوره
نام:
شماره تماس:
ایمیل:
سوال مشاوره ای:
فردای زیبای من... جایی ست که باید آنرا ساخت آنقدر باید بزرگ شد که جهان در زیر پایمان کوچک شود. حق ما بینهایت شدن است. "شروعی تا بینهایت شدن" به بلندای فکرت پرواز خواهی کرد.. سخت کوشی کلید موفقیت است، موفقیت های بزرگ نه با زور و قدرت ، بلکه با مداوامت و پشتکار حاصل می شود.